Rok szkolny 2020/2021

Mały Konkurs Recytatorski w LCK

Dzień Chłopaka

Dzień Kropki

Rok szkolny 2019/2020

Spotkanie ze strażakiem

Owoce i warzywa w szkole

Pokazy fizyczne i chemiczne

Spotkanie z podróżnikiem - 15.01.2020

Czekając na święta uczymy dzieci programować

Jasełka 2019

Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej

Jubileusz „Złote Gody”

Gang Słodziaków

Ecosong 2019

Andrzejki w klasach-1-3

Barwy patriotyzmu - konkurs plastyczny

Prawdziwa lekcja historii

Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości - 2019

Wspólne śpiewanie hymnu narodowego

Śniadanie daje moc

Ślubowanie klas I

EU Code Week 2019

Konkurs recytatorski

Wycieczka klas III do Warszawy

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Spotkanie z Tomem Justyniarskim

Spotkanie pierwszaków z policją

Rok szkolny 2018/2019

Wystawa lapbooków

Wycieczka do Radomia klasy IB

Szkolny Konkurs Fotograficzny „Osobliwości przyrodnicze i turystyczne naszej małej ojczyzny”

Międzyszkolny Turniej Wiedzy Przyrodniczej pod hasłem „Bądź świadomy - walcz ze smogiem”

Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Gminny Konkurs Ortograficzny w Długowoli

Ogólnopolski Konkurs „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” 2018/2019

Żywa lekcja przyrody

Program edukacyjny „POLSKA - MOJA OJCZYZNA”
Mobilne planetarium

Jasełka 2018

Wizyta Mikołaja

Wygra tylko ten...

Zadbaj o bezpieczeństwo własne

Gminny Konkurs Historyczny "Żyję w niepodległym kraju"

Nie zginęła

Dzień Edukacji Narodowej

EU Code Week 2018

Ślubowania nadszedł czas!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Święto odkrywania talentów

Sprzątanie świata

Wycieczka w Bieszczady

WYCIECZKA W BIESZCZADY

28, 29, 30 maja 2018 roku

            Uczniowie z klas VI a, b, c i VII c podziwiali  piękno dzikiej przyrody Bieszczad na  3 – dniowej wycieczce do tego  malowniczego zakątka  Polski.  Pierwszego dnia wypłynęli w rejs statkiem PO SOLINIE podziwiając z tej perspektywy zaporę, a następnie przespacerowali się wzdłuż zapory. Od pani przewodnik dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy na temat powstania i funkcjonowania zapory solińskiej. Wszystkim uczestnikom wycieczki spodobała się przejażdżka drezynami rowerowymi.  Kolejny dzień przyniósł wiele wrażeń, było wspinanie się na POŁONINĘ WETLIŃSKĄ i pokonywanie własnych  słabości, ale widoki nagrodziły cały trud. W schronisku Chatka Puchatka można było odpocząć przy gorącej czekoladzie z bitą śmietaną.  Wieczorem odpoczynek przy ognisku i konsumowanie kiełbasek, wszystkim dopisał apetyt i dobry humor. Trzeci dzień to pożegnanie Bieszczad i naszej kwatery w Komańczy.  W drodze powrotnej odwiedziliśmy CENTRUM EKUMENICZNE W MYCZKOWCACH – miniatury świątyń, ogród biblijny i mini zoo. Następnie MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W SANOKU- niepowtarzalny klimat prawdziwie magicznego miejsca skłaniającego do refleksji o czasie i przemijaniu. Przepiękne miejsce, które długo zachowamy w pamięci. Wróciliśmy cali, zdrowi i zadowoleni, wycieczka się udała.

Nauczyciele, którzy sprawowali opiekę podczas wycieczki: Janina Bania, Małgorzata Gozdur, Ryszard Kubiak, Ewa Nowakowska.

 

Galeria zdjęć

Gala Szkolnych Talentów 2018

Gala Szkolnych Talentów 2018

 

     1 czerwca, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, odbyła się w naszej szkole uroczysta Gala Szkolnych Talentów 2018. Swoje umiejętności wokalne i recytatorskie prezentowali uczniowie klas I-VII, którzy w bieżącym roku szkolnym reprezentowali szkołę w różnorakich konkursach i przeglądach, odnosząc znaczące sukcesy. Występy uczestników gali spotkały się z dużym aplauzem społeczności szkolnej, która świetnie bawiła się podczas tego uroczystego koncertu.

     Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałych zachęcamy do rozwijania i prezentowania swoich talentów w nadchodzących konkursach, turniejach i przeglądach.

Uroczyste obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

     Uczniowie z klasy 6 b uczęszczający na warsztaty teatralne (Milena Smagieł, Julia Kowalik, Aleksandra Lenart, Aneta Kosno, Amelia Spyt, Otylia Mróz, Wiktor Borkowski, Patryk Kwapiński, Bartłomiej Kosno, Piotr Sosnowski,  przygotowali i zaprezentowali  20.04.2018 r. przed społecznością szkolną przedstawienie ekologiczne, pt.: „W harmonii  z przyrodą” które obejrzeli uczniowie z klas I – V, oprawę muzyczną do przedstawienia przygotowali uczniowie z klasy 3 d. Były to trzy piosenki wykonywane przez całą klasę, a także przez solistów. Celem przedstawienia było kształtowanie postaw i nawyków proekologicznych, uwrażliwienie na piękno przyrody, a także rozbudzenie motywacji do działania na rzecz przyrody. Nie zrywaj kwiatów pod ochroną! Nie wypalaj traw!, Nie niszcz mrowisk!,  Nie zaśmiecaj otoczenia!, Segreguj odpady! Dodatkowym atutem przedstawienia była bardzo ładna dekoracja, a także wykorzystane w przedstawieniu pacynki.

     Trzeba również podkreślić duże zaangażowanie rodziców, którym bardzo dziękujemy. Podczas uroczystego apelu pani dyrektor Elżbieta Kosterna   wręczała  nagrody uczniom, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym corocznie organizowanym w naszej szkole. Nagrody otrzymali również najlepsi przyrodnicy z klas V, którzy wzięli udział w konkursie przyrodniczym.

Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, uczniowie nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami. Swoje uznanie wyraziła również pani Dyrektor, a młodzi artyści zostali poproszeni o zaśpiewanie na zakończenie akademii jednej z piosenek.

     Nad przygotowaniem przedstawienia z okazji Dnia Ziemi czuwali nauczyciele: pani Olga Patyk, pani Małgorzata Gozdur, pani Teresa Dębska, pani Anna Stępnik, a także rodzice tych uczniów którzy brali udział w apelu.

 

Galeria zdjęć

Ogólnopolski program „Uczymy dzieci programować”

 

     Uczniowie kl.2a małymi krokami wkroczyli w świat kodowania i programowania. W lutym 2018 roku klasa przystąpiła do I edycji ogólnopolskiego programu ,,Uczymy dzieci programować”, pod patronatem firmy EduSense, w której bierze udział ponad tysiąc szkół. Raz w tygodniu otrzymujemy zadanie edukacyjne, które wykonujemy na zajęciach dodatkowych. Programowanie może być świetną zabawą i łączyć się z treściami różnych edukacji. Często tematyka zadania, ściśle łączy się z realizowanym tematem, np. ekologią, dlatego jego wykonanie urozmaica zajęcia przyrodnicze. Okazało się, że początki nie były trudne. Określanie kierunków oraz  współrzędnych w tabeli,  nie sprawiły dzieciom żadnych trudności. Później przyszedł czas na kodowanie obrazka według instrukcji słownej, a w następnym etapie zapisywanie współrzędnych ułożonego obrazka, poszukiwanie najkrótszej drogi prowadzącej do jakiegoś przedmiotu, wyszukanie błędu w kodzie itp.       Początkowo wykorzystaliśmy własnoręcznie wykonane kratownice i …nakrętki. Obecnie wykorzystujemy zadania oparte na kartach pracy, własnoręcznie wykonanej macie do kodowania, kolorowych kubeczkach oraz generatorze do kodowania. Dzieci zwiększają swoje umiejętności, nabywają wiary we własne możliwości, rozwijają logiczne myślenie, uczą się współpracy, kreatywności, a przede wszystkim dobrze się bawią. Wszystkie zadania dają wiele radości, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne. W międzyczasie kodujemy za pomocą kolorowych kubeczków ortografię i ćwiczymy tabliczkę mnożenia. Programowanie nie jest trudne, wystarczy zrobić pierwszy krok. My zrobiliśmy. Program będzie trwał do końca roku szkolnego 2017/2018. Szczegółowe relacje z każdych zajęć, na naszym klasowym blogu:  wtornistrze.blogspot.com 

wychowawca kl.2a

Halina Czerwonka

 

 

Galeria zdjęć

Kto zdobył nagrodę główną

Kto zdobył nagrodę główną w Konkursie Literackim

„O Pióro Antoniego Gustawa Bema” ?

 

 

18 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się  Konkurs Literacki - „O Pióro Antoniego Gustawa Bema” na szczeblu gminnym.

Cele konkursu:

1. Promowanie uczniów językowo uzdolnionych.

2. Poszerzanie i pogłębianie ich świadomości językowej.

3. Rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności oraz wyobraźni językowej.

4. Doskonalenie kluczowych umiejętności polonistycznych:

5. Tworzenia różnych form wypowiedzi.

6. Doskonalenie praktycznych umiejętności językowych, ortograficznych i interpunkcyjnych.

7. Popularyzowanie poprawnej polszczyzny.

9. Pozyskiwanie sojuszników w krzewieniu kultury języka.

 

 W konkursie wzięli udział literacko uzdolnieni reprezentanci wszystkich klas szóstych naszego miasta i gminy: z  PSP w Lipsku,
z PSP  w Woli Soleckiej i z  PSP w Krępie Kościelnej.

Pani Dyrektor Elżbieta Kosterna  powitała  Komisję konkursową
w składzie: p. Olga Patyk, p. Monika  Maciejewska, p. Nina Bania,

 p Iwona Kiljan oraz dzieci, życząc im  powodzenia  w czasie zmagań konkursowych i sukcesów finałowych.

Uczniowie losowali tematy prac literackich  i rozwijali  je w dowolnej formie, starając się wykazać kunsztem i pomysłowością twórczą.

A oto rezultaty.

 

Laureatka  – Wiktoria Dwojak kl. VI A  Lipskowiersz „Myśląc Ojczyzna…”

II miejsce – Natalia Stępień  kl. VI Wola Solecka – opowiadanie „Zmartwienie”

III miejsce  -  Natalia Dusza  kl. VI C  Lipsko  -  list „Szumi  las…”

 

Wyróżnienia:

Piotr Jędra kl. VIA Lipsko –„ Opowieść starego dębu”

Aleksandra Lenart kl. VI B Lipsko  -  opowiadanie „Kiedy budzę się…”

 

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

 

Laureatka  Wiktoria Dwojak zdobyła nagrodę główną, czyli  pióro.

 Opracowała Nina Bania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ

,, Polska – to taka kraina,

która się w sercu zaczyna.

      Potem jest w myślach blisko,

       w pięknej ziemi nad Wisłą…”

 

Dnia 13 marca 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipsku odbył się Szkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pt.: „Kocham moją Ojczyznę”.

W konkursie wzięło udział 6 recytatorów, 13 solistów i 1 zespół wokalny. Zmagania konkursowe oceniali nauczyciele muzyki – p. Aneta Dziadosz i Ewa Nowakowska. Uczniowie zaprezentowali wiersze o Ojczyźnie oraz piosenki takie jak: „Przybyli ułani pod okienko”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „My pierwsza brygada” i inne.

 

Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

 

W kategorii Poezja Patriotyczna:

I miejsce – Dominik Cyran kl. Ia

II miejsce – Olaf Gozdur kl. Ib

W kategorii Pieśń Patriotyczna:

I miejsce – Adam Skowroń kl. IIId

II miejsce – Patryk Bojara kl. IIIb

 

W klasach IV – VII zwycięzcami konkursu zostały uczennice:

Patrycja Pawłowska z  kl.VIIc ( w kategorii poezja) i Julia Michalska z  kl.Vb (w kategorii pieśń).

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a zwycięzców zapraszamy do kolejnego etapu, którym będą eliminacje regionalne. Odbędą się one w dniu 6 kwietnia2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w  Solcu nad Wisłą.

                                                                                           

 Anna Morgaś 

                                                                                                          Teresa Dębska

 

 

"Pomysłowy Rok" dla klas 1-3 to prestiżowy program organizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci w roku szkolnym 2017/2018. Celem programu jest rozwijanie myślenia naukowego opartego na stawianiu pytań oraz wyciąganie wniosków z prowadzonych badań. Fundacja Uniwersytet Dzieci, od 10 lat organizuje zajęcia dla najmłodszych, współpracując z najlepszymi naukowcami i specjalistami z różnych dziedzin. Scenariusze lekcji powstają na podstawie zajęć prowadzonych na uczelniach wyższych. Materiały przygotowane do realizacji zajęć są zgodne z podstawą programową i gwarantują zdobywanie wiedzy w atrakcyjny i interesujący sposób - poprzez eksperymentowanie, doświadczanie, analizowanie i wyciąganie wniosków.

Realizacje programu klasa 2a rozpoczęła w październiku. Uczniowie wzięli już udział w czterech atrakcyjnych zajęciach związanych z różnymi okolicznościami i świętami :

 • Jak mówią postaci z bajek? (Dzień Postaci z Bajek)
 • Dlaczego świętujemy rodzinnie? (Święta Bożego Narodzenia)
 • Jak przekazać tajną wiadomość? (Dzień Kryptologii)
 • Dlaczego mam katar i boli mnie gardło? (Dzień Chorego)

Każde zajęcia uatrakcyjniają prezentacje, filmy, gry dydaktyczne, które moi uczniowie bardzo polubili. Są ciekawą formą zdobywania wiedzy. Dzięki udziałowi w programie dzieci rozwijają umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, uczą się argumentowania i wnioskowania, rozwijają kompetencje społeczne. Zajęcia zaspokajają naturalną ciekawość poznawczą dzieci.

Przed nami kolejne zajęcia, a także udział w konkursie z nagrodami. Relacje z przebiegu każdych zajęć wraz z dokumentacją fotograficzną można znaleźć na klasowym blogu: wtornistrze.blogspot.com

Halina Czerwonka

wychowawca kl.2a

 

 

 

 

 

Dzień Kota w klasie IIa

Jak obchodziliśmy Dzień Kota.

 

Światowy Dzień Kota przypada 17 lutego. W Polsce obchodzony jest od 2006 roku, a w klasie 2a po raz pierwszy. Był to prawdziwie "zakotowany" dzień, jak określił jeden z uczniów. Zaczęło się od powitania i przedstawienia przyniesionych kotów. Był Sylwester, Garfield, Filonek, Mruczek i jeszcze kilka, których imiona trudno było zapamiętać. Dzieci opisywały wygląd kotów, porównywały ich wielkość i wiek. Poznały również małego Filonka Bezogonka, z książki o tym samym tytule, której fragmenty sami czytali. Bardzo się spodobały przygody małego kotka, więc już na przerwie niektórzy pobiegli do biblioteki, aby wypożyczyć tę książkę. Uczniowie odczytywali przygotowane ciekawostki o kotach, np. Dlaczego koty mruczą?, Dlaczego widzą w ciemności? Rozmawialiśmy, jak należy opiekować się tymi zwierzątkami również tymi bezdomnymi. Było rozwiązywanie rebusów, wyjaśnianie  powiedzeń, oczywiście z kotem w tle. Do rodziny kotów należą nie tylko te udomowione, ale również dzikie, np. żbik, ryś, jaguar, lew czy tygrys. Korzystając z aplikacji multimedialnej dzieci uczyły się je rozróżniać i przyporządkowywały nazwy. Wymieniały znane koty- bohaterów bajek filmowych i baśni. Okazało się, że kotka Filemonka znają wszyscy! Jako superkoderzy, uczniowie rozkodowali zakodowanego kota, a w przerwie ułożyli tangram. Ostatnie zajęcia - plastyczne były bardzo relaksujące. Dzieci wycinały i tworzyły kota z... gazety. Zajęcia wypełniły różne aktywności, a uczniowie zdobyli wiele nowych wiadomości. Szkoda, że nie wszyscy w nich uczestniczyli z powodu zimowych infekcji.

 

Halina Czerwonka

wychowawca kl.2a

 

      

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

ELIMINACJE GMINNE OTWP

 

Dnia 16 lutego 2018 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Lipsku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem tego konkursu  jest  upowszechnienie wiedzy
 i umiejętności dotyczącej ochrony przeciwpożarowej.

Naszą szkołę reprezentowali w I grupie wiekowej:

 • Jakub Burek,  kl. V a,
 • Natalia Niewczas,  kl. V a,
 • Joanna Siejko , kl. V a;

a w II grupie wiekowej:

 • Piotr Mierzejewski, kl. VII c.

Drugie miejsce w eliminacjach miejsko – gminnych w I grupie zajęła Natalia Niewczas, a trzecie Jakub Burek.  

Gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

Jak ja kocham misia mego
Nie potrafię żyć bez niego.
Zawsze chętny do pomocy
Rano, w dzień, a nawet w nocy.
Gdy przytulam mocno go
To magiczną czuję moc.

 

     W dniu 24 listopada 2017 roku w naszej świetlicy obchodziliśmy niezwykłe święto – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły swojego ulubionego misia, który towarzyszy im  na każdym kroku w zabawie i nauce. Miały możliwość zaprezentowania swojego pluszowego przyjaciela.

     Wychowankowie poznali historię zabawki, słuchali wierszy o ulubionej maskotce.
Dzieci zostały zaproszone do wspólnego czytania fragmentów książki  pt.„Kubuś Puchatek”.  Kolejną atrakcją było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać misia. Dzieci pracowały w grupach  różnymi technikami. Najładniejsze prace  zostały umieszczone na wystawie.  Zorganizowano także konkurs na temat wiedzy o misiu.

     Ten dzień w naszej świetlicy był pełen radości oraz wspólnej zabawy. Ta niezwykła zabawka często staje się przyjacielem i powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

 

 

Galeria zdjęć

Dzień Misia w klasach I-III

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

                          

     W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III uczcili Dzień Misia 24 listopada. Tego dnia każde dziecko zaprezentowało swojego pupila kolegom. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich misiach oraz bajkach i filmach, których bohaterami są misie. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów książki „Kubuś Puchatek”, którego przygody wszystkich wprawiły     w dobry humor. Uczniowie klas pierwszych poznali historię powstania  Święta Pluszowego Misia oraz historię narodzin Kubusia Puchatka w formie prezentacji multimedialnej. Obejrzeli także bajkę „O Misiu Sztruksiku”. Uczniowie drugiej klasy opisywali swojego misia, a także rozwiązywali zadania tekstowe, których bohaterem był miś.  Każdy uczeń mógł również "wyturlać" oryginalnego misia za pomocą kostki do gry i zakodowanej karty. Wykonano wiele prac plastycznych z misiami w roli głównej: rysowanie misia z zamkniętymi oczami, komponowanie misia z kółek czy łączenie kropek tak, by powstał miś. Były również zabawy ruchowe ze swoimi pupilami. Wspólnie spędzony Dzień Misia był okazją do wspaniałej zabawy. Na zakończenie wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia.

     Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

 

 

Galeria zdjęć

Pasowanie na "Swietliczaka"

14 listopada 2017r. w świetlicy szkolnej miało miejsce pasowanie "na świetlika". Uczniowie klas pierwszych podczas tej uroczystości ślubowali być wzorowymi członkami społeczności świetlicowej  oraz świecić światełkiem wzorowego zachowania. Zanim jednak usłyszeli tekst przyrzeczenia,  musieli wykazać się  szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. Pierwszoklasiści brali  więc udział w różnych zabawach, zgadywankach, z których rozwiązywaniem nie mieli żadnych problemów. Podczas zabawy ,,Prawda – fałsz’’ dzieci udowodniły, że doskonale znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. Następnie złożyły przyrzeczenie, w którym deklarowały właściwe zachowanie i odpowiednią kulturę.

Podsumowaniem wydarzenia było odciśnięcie palca na Kodeksie świetliczaka, które zarówno literalnie, jak i metaforycznie przypieczętowało ślubowanie.

 

Galeria zdjęć

Ślubowanie klas I

      8 listopada 2017 r., odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, połączona z pasowaniem na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej imienia  Antoniego Gustawa Bema w Lipsku. Ceremonia miała miejsce na sali gimnastycznej. Obecni na niej byli: dyrekcja szkoły, wychowawcy klas pierwszych, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście.  Uroczystość poprzedzona została szkoleniem dla rodziców i uczniów  na temat ,, Bezpieczny pierwszoklasista”, przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego  w Radomiu.          

       Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli wejściem na salę ze słowami piosenki ,, Idę do szkoły”. Następnie recytowali i śpiewali piosenki przygotowane specjalnie na tę uroczystość. Mimo stresu związanego z publicznym wystąpieniem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. W trakcie uroczystości wprowadzono poczet sztandarowy szkoły, odśpiewano hymn państwowy.  Po części artystycznej Pani Wicedyrektor Edyta Raczyńska -  Drużdżel odczytała rotę ślubowania,  a pierwszaki ślubowali w obecności pocztu sztandarowego. Następnie do ślubowania przystąpili Rodzice uczniów.

      Po ślubowaniu Panie Dyrektor Elżbieta Kosterna, Wicedyrektor Edyta Raczyńska – Drużdżel i Zastępca Burmistrza – Pani Mariola Szymczyk z użyciem dużego, wiecznego pióra dokonały symbolicznego pasowania na ucznia słowami ,, Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Gustawa Bema w Lipsku”. Po uroczystości publiczność nagrodziła pierwszaków gromkimi brawami. Uczniowie klasy Ia ,Ib, Ic zostali przyjęci do braci uczniowskiej Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.           

      Ceremonia została zakończona sesją fotograficzną. Na zdjęciach klasowych uwiecznieni zostali uczniowie wraz z wychowawczyniami. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Uroczystość ślubowania klasy Ia, Ib, Ic przygotowały wychowawczynie -  Panie Agnieszka Ronduda, Elżbieta Pastwa i Edyta Włodek.

                                                                    

Wychowawczynie klasy Ia, Ib, Ic

 

Galeria zdjęć

Narodowe Święto Niepodległości 2017

Narodowe Święto Niepodległości  2017 – uroczystość w naszej szkole.      

99. rocznicę  odzyskania przez Polskę państwowości, czyli niezależnego bytu, miejsca ma mapie Europy  uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada, w przeddzień państwowych obchodów, uroczystą akademią pod hasłem: Żeby Polska była Polską. W tym dniu obowiązywał uczniów strój galowy. Uczniowie klas: VIA, VIIB, VIIC i  Zespół  wokalny  przeprowadzili zebranych na sali gimnastycznej -  Dyrekcję Szkoły, Nauczycieli i Uczniów klas I-VII słowem, tańcem i pieśnią patriotyczną przez światła i mroki historii – od rozbiorów po dzień odzyskania wolności. Ten wzruszający spektakl zapisał  się w pamięci i dostarczył przeżyć młodemu pokoleniu, stał się żywą lekcją historii. Marszałek Piłsudski powiedział: Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. G. Bema w Lipsku niewątpliwie mają głęboką świadomość faktu bycia Polakami, czego dali dowód, z jednej strony  angażując się w występ, a z drugiej strony uważnie w nim uczestnicząc.

Dekorację wykonała Pani Lucyna Wojdygo, część wokalną przygotowała Pani Ewa Nowakowska, scenariusz, słowo i reżyseria - Pani Nina Bania.

 

Galeria zdjęć

Śniadanie daje moc!!!

 

 

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci maja energię do nauki,

lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
To najlepszy start w nowy dzień!”

 

Dlatego też po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Dnia 8 listopada uczniowie klas I – III z pomocą rodziców przygotowali zdrowe drugie śniadanie. Na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, niesamowicie zachęcające przekąski oraz pyszne soki. Uczniowie przypomnieli sobie również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Lista 12 zasad zdrowego odżywiania zaczyna się od mycia rąk. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięso i chleb, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu
oraz o małej słabości do… słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe. Wspólny posiłek był świetną zabawą, a także nauką o tym, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

 

Dzieci przekonały się, że zdrowe jedzenie też może być pyszne!

 

Galeria zdjęć

MÓJ PIERWSZY KONKURS RECYTATORSKI

MÓJ PIERWSZY KONKURS RECYTATORSKI

 

 

 

W dniu 25 października 2017r.  w sali widowiskowej Lipskiego Centrum Kultury odbył się po raz trzynasty konkurs recytatorski dla dzieci. Głównym celem konkursu było popularyzowanie poezji wśród dzieci oraz rozbudzenie wrażliwości na kulturę słowa. W tym roku na scenie lipskiego Domu Kultury swoje zdolności zaprezentowało 60 recytatorów.

W kategorii wiekowej 6 – 7 lat z naszej szkoły nagrodzeni zostali uczniowie:

- Miłosz Chyła kl. 1 a - nagroda

- Dominik Cyran kl. 1 a - nagroda

- Jadwiga Adamczewska kl. 1 b – wyróżnienie

- Weronika Seweryn kl. 1 b – wyróżnienie

- Filip Nobis kl. 1 b – wyróżnienie

Wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, które wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko pan Jacek Wielorański.

Naszym małym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej i Patrona Szkoły - klasy IV-VII

„Co służy prawdzie,

służy i dobru”

A.  G. Bem

 

W dniu 13 października 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona i Dzień Nauczyciela. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Pan Jacek Wielorański, Pani Dyrektor Elżbieta Kosterna, Pani Wicedyrektor Edyta Raczyńska, nauczyciele oraz społeczność uczniowska klas IV – VII.

Program artystyczny składał się z dwóch części. W  pierwszej  uczennice z klas piątych przybliżyły uczniom sylwetkę Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku – Antoniego Gustawa Bema. W drugiej części  uczniowie: klas Va i Vb oraz chór szkolny wierszami i piosenkami podziękowali za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie. Do życzeń dołączył również szkolny zespół Powiślaczki, który zaprezentował się w pięknym tańcu. Na zakończenie uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli kwiaty Pani Dyrektor.  

Z tej okazji wyróżnieni nauczyciele odebrali Nagrody: Burmistrza i Dyrektora Szkoły.

Uroczystość przebiegła w miłej i podniosłej atmosferze.

                                               Ewa Nowakowska,

Lucyna Wojdygo,

Monika Maciejewska

Galeria zdjęć

Dzień Edukacji Narodowej w klasach I - III

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

13 października 2017 r. w naszej szkole odbyły się obchody Święta Edukacji Narodowej oraz Dnia Patrona. Z tej okazji uczniowie klasy    III b i III c pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p.Renaty Michałek  i p. Anny Morgaś przygotowali apel, którego celem było przybliżenie postaci Antoniego Gustawa Bema. W części artystycznej uczniowie wierszem i piosenką uczcili ten ważny dla całej społeczności szkolnej dzień. Przedstawili koncert życzeń, w którym złożyli serdeczne podziękowania Dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Zatańczyli też „Jesienną poleczkę”. Na zakończenie uroczystego apelu zaśpiewali „ Sto lat” i wręczyli własnoręcznie wykonane kolorowe kwiaty.

Akademii towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas I – III pt: „ Antoni Gustaw Bem – nasz Patron”. Obchody Święta Edukacji Narodowej i Dnia Patrona naszej szkoły upłynęły w miłej atmosferze.

                                                         Wychowawczynie klasy IIIb i IIIc

 

 

 

 

Galeria zdjęć

 

Wycieczka klas IIIa, IIIB, IIId i IIA w Góry Świętokrzyskie

 

Dnia 12 października 2017 r. uczniowie klasy IIIa, IIIb, IIId oraz IIa  wraz z wychowawczyniami: p. I. Bryłą, p. R. Michałek, p. T. Dębską, p. H. Czerwonką oraz p. K. Ciecieląg, p. E. Iwańską i p. M. Pstrąg wyruszyli na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Od początku towarzyszyła im również pani przewodnik Urszula Burdon. Pomimo wczesnej pory wyjazdu (zbiórka o godz. 6.20) nikt nie zaspał i w doskonałych humorach wszyscy dojechali do Huty Szklanej. Stąd uczestnicy wjechali kolejką na szczyt góry Świętego Krzyża. Była to wielka frajda! Dzieci zwiedziły cały klasztor. Pani przewodnik opowiedziała o jego historii. Duże zainteresowanie wzbudziła ekspozycja misyjna. Uczniowie obejrzeli też nowoczesne multimedialne Muzeum Przyrodnicze. Była to wspaniała lekcja przyrody dla wszystkich. Następnie odbyli spacer podziwiając piękne widoki Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Po pysznym obiedzie ruszyli do Jaskini Raj – najpiękniejszej w Polsce. Zwiedzili ją z przewodnikami, którzy opowiedzieli o powstaniu jaskini i „jej mieszkańcach”. Wskazywali przepiękne formy nacieków: stalaktyty, stalagmity, stalagnaty i „pola ryżowe”. Po wyjściu z jaskini wszyscy udali się do Centrum Neandertalczyka, gdzie poznali dzieje i losy człowieka neandertalskiego. Każde dziecko zakupiło atrakcyjną pamiątkę. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zatrzymali się w Zagnańsku. Tam podziwiali „Bartka” – olbrzymi dąb – staruszek, który pamięta czasy królów. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Lipska.

 

Wychowawczynie klas III i IIa

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Galeria zdjęć

 

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Znalezione obrazy dla zapytania światowy dzień tabliczki mnożenia

 

 

W środę 4 października 2017r w naszej szkole obchodzony był VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wszyscy chętni uczniowie oraz osoby dorosłe mogły sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. W tym celu w na korytarzu na II pietrze przygotowane były specjalne stanowiska przy których zainteresowani rozwiązywali różnego rodzaju proste zadania z zastosowaniem tabliczki mnożenie i dzielenia. Ponadto dziecięcy patrol tabliczki mnożenia pod opieką nauczyciela matematyki wyruszył w teren sprawdzać znajomość tabliczki mnożenia wśród dorosłych mieszkańców Lipska. Uczniowie  odwiedzili UMiG Lipsko i Starostwo Powiatowe w Lipsku gdzie poddali testowi pracujące tam osoby dorosłe. Jak co roku akcja ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej oraz mieszkańców Lipska.

Koordynatorami akcji byli nauczyciele matematyki.

 

Galeria zdjęć

 

 

   

Sprzatanie Świata

Nasza szkoła podobnie jak w latach ubiegłych wzięła udział 15.09.2017 roku w akcji Sprzątanie Świata.

Uczniowie z wychowawcami porządkowali przydzielone im tereny:

- klasy młodsze najbliższe otoczenie szkoły

- klasy starsze drogę szkoła – szpital, teren zielony za prosektorium, okolice zalewu i źródełka.

Uczniowie otrzymali kolorowe worki i segregowali zbierane śmieci. Odpady niebezpieczne – baterie zanieśli do odpowiedniego pojemnika w szkole. Dzięki udziałowi w akcji „Sprzątanie Świata” uczniowie utrwalili umiejętność segregowania odpadów. Przekonali się, jak ważne jest dbanie o najbliższe środowisko.

Koordynator akcji: Anna Stępnik,  Małgorzata Gozdur     

Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej.

 

 


Dnia 15.09.2017 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to zostało zainspirowane powieścią „The Dot" Petera Reynoldsa.  Opowiada ona o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.  Jest to więc dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Zgodnie z jego przesłaniem każde dziecko ma w sobie ukryty talent i trzeba je tylko odpowiednio zachęcić, aby się on objawił.Z tej okazji dzieci dowiedziały się o historii pochodzenia święta, a następnie wykonały oryginalne  kompozycje plastyczne pełne kolorowych kółek i kropeczek. Uczestnicy zajęć mieli  okazję nie tylko opowiedzieć o swoich talentach, ale przede wszystkim przekonać się, że je posiadają.

 

 

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

W dniu 2 października 2017r. z okazji Międzynarodowego Dnia bez Przemocy odbyły się w naszej szkole apele połączone ze spotkaniem  z funkcjonariuszem policji. Na spotkaniach, które prowadzone były w dwóch grupach wiekowych, osobno w klasach I-III i IV-VI, poruszany był problem przemocy , w tym również cyberprzemocy. Uczniowie uczyli się jak reagować na przemoc, jak nie stać się ofiarą przemocy i gdzie zwracać się o pomoc. Przypomniane zostały im także zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa.

 Pedagog szkolny

XXVI Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP

W dniach 15-17 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły – harcerze z XVI DH  Hufca ZHP Lipsko, uczestniczyli w XXVI Dniach Chorągwi Mazowieckiej, które zorganizowane były w naszym mieście. Uczestnikom, mimo niekorzystnej aury towarzyszył dobry  humor. Wszyscy  wspaniale się bawili jak również wiele się nauczyli.

„List do Taty”

W dniu 14 września 2017r. aż 13 uczniów z naszej szkoły wzięło udział  w uroczystym  finale okręgowego etapu konkursu List do Taty organizowanego przez Senacką Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją Cyryla i Metodego. Uroczystość odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej w Klwatce Królewskiej, a nagrody uczestnikom wręczał  Wicemarszałek Sejmu, Senator Ziemi Radomskiej - Adam Bielan.

Dzień kropki 2017

Święto talentów i wiary we własne możliwości –

Dzień Kropki 2017.

W piątek, 15 września, po raz drugi w naszej klasie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To dzień radosny, kolorowy, pełen pozytywnych emocji. Idea tego święta ma na celu zauważenie talentów dzieci, wzmocnienie ich wiary we własne możliwości. To święto odwagi w pokonywaniu trudności. Podobnie jak rok temu, dzieci przygotowały "kropkowane" stroje. Przypomniały sobie film o dziewczynce Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Były rozmowy o talentach, jakie mają dzieci i o tym jak je należy rozwijać i pielęgnować. Okazało się, że każdy posiada talent, a niektórzy nawet kilka. Podczas każdych zajęć edukacyjnych towarzyszyła dzieciom „kropka”. W czasie zajęć edukacji polonistycznej uczniowie rozmawiali o roli kropki przy zapisywaniu liter i zdań. Poznali alfabet Braillea, w którym każda litera składa się z kropek. Odczytywali i zapisywali wyrazy korzystając z tego alfabetu. Podczas kolejnych zajęć namalowali, podobnie jak Vashti, jedną kropkę, a później jeszcze jedną i... jeszcze jedną. Mieszali kolory, tworzyli inne. Powstały bajecznie kolorowe, piękne prace, a każdy poczuł się artystą. Zajęcia matematyczne pokazały, że dodawanie i odejmowanie z „kropką” nie jest trudne. Pomogły w tym  gry matematyczne. Pierwsza to "Kropki w pętlach". Kolejna, to gra w warcaby, ale inna od tej którą wszyscy znają. Aby poruszać się po polach, należało obliczyć  działania matematyczne. Przez cały dzień towarzyszyła dzieciom piosenka, pt. "Kropka", której bohaterką jest oczywiście Vashti.  Na zakończenie zajęć zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z kropkowymi gadżetami. Za rok znowu świętujemy!

wychowawca kl. 2a

Halina Czerwonka

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

Święto Rodziny

Święto Rodziny

,, Kiedyś mama mi mówiła, że w rodzinie drzemie siła.

Warto o tym się przekonać, by życiowe trudności pokonać…”

W piątek 9 czerwca 2017r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku odbyła się uroczystość z okazji  Święta Rodziny pt: ,, Cała łąka dla Mamy i Taty”. Akademię przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem swoich wychowawczyń. W przedstawieniu słowno – muzycznym dzieci pokazały  przywiązanie i miłość do swoich rodziców. Były wzruszające wiersze, humorystyczne scenki i piosenki. Dzieci zatańczyły też „ Walczyka dla Mamy i Taty”. Na zakończenie akademii zaśpiewały „ Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły upominki.  Ten miły dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                              Wychowawczynie klas drugich

Dzień Pustej Klasy w klasie 1a

 

 

 

Dzień Pustej Klasy  w klasie 1a

Czapki na głowach, plecaki na plecach, w rękach koce i uśmiechy na ustach. Tak wyglądały pierwszaki, radośnie wychodząc  na dwór, w piątek 9 czerwca. Tego dnia zajęcia były poza salą lekcyjną, ponieważ był to Dzień Pustej Klasy. Przez trzy godziny dzieci uczyły się i bawiły na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała. Podczas zajęć z edukacji polonistycznej, dzieci  wysłuchały  wiersza "Dyzio Marzyciel" - Juliana Tuwima. Obserwowały  niebo na którym pojawiały się różne chmury. Podobnie jak Dyzio, wyobrażały  sobie, co one przedstawiają. Poznały rodzaje chmur i uczyły się je rozróżniać.  Tego dnia przeważały Nimbusy, ale potem zaczęły się pojawiać Cumulusy, które prawie wszystkim przypominają watę cukrową. Po raz pierwszy dzisiaj, dzieci pisały biegające dyktando. Dlaczego biegające? Wyznaczeni uczniowie czytali zdanie, a następnie musieli pobiec do pisarza, czyli dziecka zapisującego i podyktować mu to zdanie. Kto zapomniał musiał pobiec jeszcze raz. Niektórzy biegali kilka razy. Cóż to były za emocje! Tego dnia rozmawialiśmy o marzeniach i czytaliśmy wiersz przy akompaniamencie śpiewających ptaków. Były ćwiczenia dodawania i odejmowania w grach i zabawach oraz układanie i rozwiązywanie zadań tekstowych. Wykorzystaliśmy kolorową chustę animacyjną, która posłużyła nie tylko do zabaw integracyjnych. Dzieci wybierały kolor z chusty i podawały przykład,  który występuje w przyrodzie, np. żółty jak ...słońce. Gdy przyszedł czas na zabawy ruchowe, emocje sięgnęły zenitu. Gra w "Kółko i krzyżyk" przybrała inną formę. Planszę zastąpiły koła hula-hop i woreczki w dwóch kolorach, a zamiast dwóch zawodników były dwie drużyny. Zmęczeni, trochę brudni, ale baaardzo szczęśliwi, uczniowie wrócili do szkoły na obiad. To był wspaniały dzień.

Wychowawca klasy Halina Czerwonka

 

 

Galeria zdjęć

Ognisko gromady zuchowej „Smerfy”

Dnia 13 czerwca 2017 r. odbyło się ognisko gromady zuchowej „Smerfy”. Zuchy brały udział w grach i zabawach, doskonaliły śpiewanie poznanych pląsów oraz piekły kiełbaski. Podczas spotkania dh M. Zielińska przeczytała również rozkaz o ukończonej i nadanej zuchom sprawności 'Plastuś'. Dziękujemy uczestnikom za udział i zapraszamy w kolejnym roku szkolnym.Czuwaj!

M. Jabłońska

 

   

   
      

Szkolny konkurs z języka angielskiego” Express yourself”

Wyniki  szkolnego konkursu  z języka angielskiego” Express yourself”.

 

Dnia 30 maja 2017r. odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego-Express yourself skierowany  dla uczniów klas IV. Nauczycielem organizującym i koordynującym przebieg konkursu była pani Renata Podwojska. W konkursie wzięło udział 18  uczniów klas IV, w tym :

- klasa IV A- 10 uczniów,

- klasa IV B- 8 uczniów

Uczestnicy konkursu mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie języka angielskiego, który stanowił podsumowanie czteroletniej pracy uczniów. Arkusz konkursowy  przygotowany został w formie testu wyboru, w którym pytania dotyczyły zagadnień gramatycznych, leksykalnych i kulturowych. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce- Alicja Młynek, kl. IV B

II miejsce- Bartosz Motorny, kl. IV A

III miejsce- Joanna Siejko, kl. IV A

Wyróżnieni zostali pozostali uczestnicy konkursu:

N. Niewczas, O. Gierasińska, J. Burek, P. Niedziela, M. Pastuszka, A. Lisowska, M. Sałek,    J. Lipiec, O. Chuchała, J. Gozdur, W. Zawisza, Sz. Patyk, A. Jelonek, M. Dygas, K. Kaczor

Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez  wydawnictwo Pearson.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i życzę sukcesów w nauce języka angielskiego.

 

    

 


          

Wyniki Szkolnego Konkursu ‘LOOK AND SAY’

Wyniki Szkolnego Konkursu ‘LOOK AND SAY’ z Języka Angielskiego dla uczniów klas drugich.

W dniach 16 i 19 maja 2017 r. odbył się pierwszy etap konkursu z  języka angielskiego ‘LOOK AND SAY’ dla klas drugich, zorganizowany przez  panią Elżbietę Iwańską. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 28 uczniów. Uczestnicy losowali i odgadywali nazwy rzeczy  znajdujących się na ilustracjach. Drugi etap konkursu odbył się 31maja 2017r. Zakwalifikowało się do niego 14 uczniów. Uczniowie rozwiązywali test, w którym wykazali się znajomością słownictwa i gramatyki angielskiej oraz ogólną wiedzą językową.

Wyniki konkursu:

 

- I miejsce – Julia Łyjak kl. 2c

- II miejsce – Lena Nowak kl. 2a

- III miejsce – Karol Misiak kl.2c

 

Wyróżnienia :

 

Oliwia Tracz kl. 2a

Kalina Figura kl. 2a

 

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

 

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy,  a najlepszym

gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

I Gminny Konkurs Pięknego Czytania ,,Czytam, bo lubię” dla klas I-VI

I Gminny Konkurs Pięknego Czytania

,,Czytam, bo lubię” dla klas I-VI

 

Dnia 23.05.2017 r. w Publicznej Szkole  Podstawowej w Lipsku odbył się I Gminny Konkurs Pięknego Czytania ,,Czytam, bo lubię” dla klas I – VI. Konkurs organizowany był w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Miał na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury. Swoje umiejętności prezentowało 22 uczniów ze szkół z Długowoli, Lipska, Krępy Kościelnej i Woli Soleckiej. Uczestnicy czytali losowo wybrany fragment literatury dziecięcej przygotowanej przez organizatorów. Umiejętności czytelnicze uczniów były oceniane przez jury konkursu w składzie: pan Zbigniew Trysiński - Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Lipsku, pani Renata Mężyk - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z PSP w Długowoli, pani Nina Bania - nauczyciel języka polskiego z PSP w Lipsku oraz pani Monika Zielińska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z PSP w Lipsku. Uczniowie oceniani byli pod kątem poprawności, wyrazistości, biegłości i płynności czytanego tekstu. Po emocjach związanych z prezentowaniem tekstu, skrupulatnym liczeniu punktów przez członków Komisji Konkursowej, przewodniczący Komisji Konkursowej Zbigniew Trysiński, podczas uroczystego apelu odczytał wyniki I Gminnego Konkursu Pięknego Czytania ,,Czytam, bo lubię”:

Tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA zdobyli:

 • Natalia Sońta z kl.1 z PSP w Krępie Kościelnej
 • Natalia Lasek z kl. 2 z PSP w Woli Soleckiej
 • Paulina Majewska z kl. 3 z PSP w Woli Soleckiej
 • Natalia Niewczas z kl. 4a z PSP w Lipsku
 • Aneta Kosno z kl. 5b z PSP w Lipsku
 • Łukasz Niewadzi z kl. 6 z PSP w Krępie Kościelnej

 

2 miejsce:

 • Oliwier Korczak z kl. 1 z PSP w Woli Soleckiej
 • Julia Łyjak z kl. 2c z PSP w Lipsku
 • Igor Majewski z kl. 3 z PSP w Krępie Kościelnej
 • Zuzanna Tomczyk z kl. 4 z PSP w Woli Soleckiej
 • Natalia Stępień z kl. 5 z PSP w Woli Soleckiej
 • Patrycja Piskorz z kl. 6 z PSP w Długowoli

 

3 miejsce

 • Natalia Grabska z kl. 1a z PSP w Lipsku
 • Jan Wójcik z kl. 2 z PSP w Krępie Kościelnej
 • Zuzanna Glina z kl. 3 z PSP w Długowoli
 • Cyprian Cheba z kl. 4 z PSP w Krępie Kościelnej
 • Julia Zielińska z kl. 5 z PSP w Krępie Kościelnej
 • Natalia Żuchowska z kl. 6 z PSP w Woli Soleckiej

 

4 miejsce

 • Bartosz Czerwonka z kl. 3c z PSP w Lipsku
 • Natalia Lisowska z kl. 4 z PSP w Długowoli
 • Jakub Karwicki z kl. 5 z PSP w Długowoli
 • Wiktoria Puton z kl. 6a z PSP w Lipsku

 

Uczniowie wykazali się wysokim poziomem przygotowania. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które zostały wręczone podczas uroczystego apelu. Uczniowie szkoły, uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie mogli również obejrzeć część artystyczną  przygotowaną przez uczniów naszej szkoły oraz prezentację multimedialną informującą o nowościach wydawniczych szkolnej biblioteki.

 

Organizatorki przedsięwzięcia pani Małgorzata Gozdur – bibliotekarka i nauczyciel przyrody i pani Elżbieta Pastwa – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej serdecznie dziękują wszystkim sponsorom naszego konkursu: wydawnictwu Nowa Era, Pani Dyrektor PSP w Lipsku Elżbiecie Kosternie oraz Radzie Rodziców naszej szkoły za ufundowane nagrody i poczęstunek dla uczestników.

 

Uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy za udział i składamy gratulacje!

 

 

                                                                                                           

                                                                             Małgorzata Gozdur,  Elżbieta Pastwa

           

Spektakl pt. „Powrót w Krainę Baśni"


W poniedziałek 15 maja uczniowie z klas I – III obejrzeli spektakl  pt. „Powrót w Krainę Baśni". Aktorzy przypominając  wszystkim postacie ze znanych  i lubianych bajek zaprosili najmłodszych widzów do wizyty u Królewny Śnieżki i krasnoludków. Razem odwiedzili tajemniczego czarodzieja, Liska Chytruska. Dzieci wędrowały z piracką załogą, kucharzem Bartłomiejem Bartolinim i szpiegiem z Krainy Deszczowców. Aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu klaszcząc i śpiewając wraz z aktorami. Na szczególną uwagę zasługiwała przepiękna scenografia, barwne stroje i skoczna muzyka. Spektakl był świetną zabawą i lekcją obcowania ze sztuką.

 

 

 

I edycja gminnego konkursu matematycznego ”Matematyczny Misz-Masz”

      W dniu 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się I edycja gminnego konkursu matematycznego ”Matematyczny  Misz-Masz”, który przygotowali nasi nauczyciele matematyki: mgr Tatiana Paradowska-Kaca i mgr Rafał Urban. Konkurs ten adresowany był do chętnych uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych z terenu gminy Lipsko.  W  konkursie udział wzięły 4-osobowe reprezentacje szkół:

- PSP Krępa Kościelna

- PSP Długopola

- PSP Wola Solecka

- PSP Lipsko.

Miał on charakter rywalizacji grypowej i indywidualnej.

Część indywidualna – turniej „1 z 16”. Każda osoba z grupy otrzymywała punkty, które były wliczone do klasyfikacji ogólnej danej grupy.

Część grupowa – uczniowie pracowali w grupach. W tej części uczniowie musieli odwiedzić cztery stanowiska konkursowe, przy których mieli do wykonania różne polecenia. W tej części punkty przyznawane były na podstawie czasu, jaki zajęło uczniom rozwiązanie poszczególnych poleceń.

Wszyscy uczestnicy we wspaniały sposób zaprezentowali swoją matematyczną wiedzę.

  

  Wyniki klasyfikacji końcowej:

- I miejsce - PSP Lipsko

- II miejsce - PSP Krępa Kościelna

- III miejsce - PSP Wola Solecka

- IV miejsce - PSP Długopola

 

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

Galeria zdjęć.

XII Gminny Konkurs Ekologiczny „Mały Przyjaciel Przyrody” rozstrzygnięty!

 

Od 12 lat nasza szkoła, wspólnie ze Stowarzyszeniem „Dobro Dziecka” organizuje konkurs, który wpisał się już na stałe w harmonogram konkursów organizowanych w naszej gminie. Pomysł konkursu o takiej tematyce, zrodził się z zainteresowania dzieci ekologią oraz ich wiedzą na temat szeroko rozumianej ochrony przyrody. Co roku, tematyka konkursu zmienia się, choć formą jest test składający się z pytań otwartych i zamkniętych, zadań typu rebusy, krzyżówki, zagadki graficzne. Każdy uczestnik, który w jak najkrótszym czasie odpowie poprawnie na pytania testu i zdobędzie najwięcej punktów przechodzi do drugiego etapu - ustnego. Na tym etapie, sam wybiera stopień trudności pytania, które zadaje komisja konkursowa. Uczeń, który zdobędzie największą ilość punktów otrzymuje tytuł „Mistrz Ekologii”. 

W tym roku, swoją wiedzę na temat ochrony przyrody sprawdziły zespoły trzyosobowe ze szkół z Długowoli, Lipska, Krępy Kościelnej i Woli Soleckiej. Odpowiedzi uczniów były oceniane przez jury konkursu w składzie: pani Iwona Rychter – Lokalne Centrum Edukacji Ekologicznej, pani Teresa Gałek – doradca metodyczny w Lipsku, pani Małgorzata Gozdur- nauczyciel przyrody z PSP
w Lipsku, oraz pani Urszula Piskorz - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z PSP w Długowoli.

Po emocjach związanych z udzielaniem odpowiedzi, skrupulatnym liczeniu punktów przez członków komisji konkursowej, przewodnicząca komisji pani Iwona Rychter, odczytała wyniki  XII Gminnego Konkursu Ekologicznego „Mały Przyjaciel Przyrody”.

Tytuł „Mistrz Ekologii 2017” otrzymała  Paulina Majewska z kl.3 Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Soleckiej zdobywając 6 punktów ( opiekun Katarzyna Łojek)

Kolejne miejsca zajęli:

2 miejsce- Bartosz Czerwonka z PSP w Lipsku zdobywając 5 pkt.      ( opiekun pani Agnieszka Ronduda )

3 miejsce – Martyna Rutkowska z PSP w Długowoli zdobywając 2 pkt. (opiekun pani Urszula Piskorz)

4 miejsce – Aleksandra Siwek z PSP w Długowoli zdobywając 1 pkt. (opiekun pani Iwona Wojciechowska)

4 miejsce – Zuzanna Glina z PSP w Długowoli zdobywając 0 pkt. (opiekun pani Urszula Piskorz)

             

Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

1 miejsce - PSP w Długowoli- 115 pkt.

2 miejsce- PSP w Woli soleckiej- 85 pkt.

3 miejsce- PSP w Lipsku- 75 pkt.

4 miejsce- PSP w Krępie Kościelnej- 66,5 pkt.

 

W XII Gminnym Ekologicznym Konkursie Plastycznym „Kropla wody- mój cały świat”  komisja konkursowa w składzie: pani Agnieszka Ronduda, pani Małgorzata Łata i pani Teresa Dębska uznała za najlepsze następujące prace:

 

1 miejsce

Natalia Grabska z kl. 1a z PSP w Lipsku

Weronika Kolenda z kl. 2c z PSP w Lipsku

 

2  miejsce

Agata Górz  z kl. 2 z PSP w Woli Soleckiej

Lew Pietraga z kl. 2a z PSP w Lipsku

 

3 miejsce

Szymon Sońta z kl. 2c z PSP w Lipsku

Oliwia Krygier  z kl. 2 z PSP w Długowoli

 

 WYRÓŻNIENIA

 

Alan Sadowski z kl. 1a z PSP w Lipsku

Zuzanna Sfora z kl. 2d z PSP w Lipsku

Olaf Sierpiński z kl. 2c z PSP w Lipsku

Dominika Cieciura z kl. 2b z PSP w Lipsku

Jakub Boczek z kl. 2b z PSP w Lipsku

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, które wręczyła zastępca dyrektora, pani Edyta Raczyńska-Dróżdżel podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie szkoły, uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie mogli obejrzeć przedstawienie „W bajkowym świecie Ekobohaterów” przygotowane przez klasę III c, której wychowawcą jest pani Agnieszka Ronduda.

Jako organizatorki składamy podziękowania sponsorom naszego konkursu: Stowarzyszeniu „Dobro Dziecka”, wydawnictwu Nowa Era, Radzie Rodziców z naszej szkoły oraz  pani Barbarze Wójtowicz ze sklepu „1001 drobiazgów”.

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy za udział.

 

Halina Czerwonka, Anna Morgaś

 

Galeria zdjęć

Konkurs czytelniczy