Zajęcia otwarte w naszej szkole.

 

 

W Publicznej Szkole Podstawowej im. A. G. Bema w Lipsku prowadzone są zajęcia edukacyjne z udziałem rodziców tzw. zajęcia otwarte.

 

Zajęcia otwarte w klasie IIb

Dnia 26 kwietnia 2017 r. w klasie IIb odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Przeprowadziła je wychowawczyni Renata Michałek. Temat zajęć: „Nasza planeta Ziemia”. Zajęcia nawiązywały do Światowego Dnia Ziemi. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły  w zajęciach sprawnie rozwiązując różnorodne zadania. Potrafiły wskazać zagrożenia dla środowiska i chętnie wypowiadały się na temat podejmowanych działań na rzecz ochrony przyrody. W nagrodę każdy uczeń otrzymał odznakę „Przyjaciel przyrody”.
Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze.

Zajęcia otwarte wklasie Ia

Mamie, z okazji jej święta, można kupić prezent, przygotować laurkę, wręczyć kwiaty lub ... zaprosić na zajęcia otwarte. Tak się stało w klasie 1a, 26 maja w Dzień Matki. Były to zajęcia z edukacji matematycznej, które prowadziła wychowawczyni Halina Czerwonka. Tematem zajęć było układanie i rozwiązywanie zadań tekstowych w zakresie 20. Uczniowie wykazali się umiejętnością pracy w grupie, parami i indywidualnie. Układali działania do podanych wyników, porządkowali liczby od największej do najmniejszej, a także robili zakupy dla mamy za określoną kwotę. Mamy włączyły się do gry „Matematyczne muchy”, a dzieci bawiły się w „Sałatkę owocową” przypominając sobie ulubione przez mamy owoce. Podczas zajęć wykorzystano platformę internetową LearningApps. Uczniowie rozwiązywali, przygotowane przez wychowawczynię, zadania o różnym stopniu trudności. Dodatkowych wrażeń dostarczył krótki występ artystyczny i wręczenie mamie własnoręcznie przygotowanych kwiatów- serc oraz ... kuponów szczęścia. Zajęcia dostarczyły rodzicom wiele radości, umożliwiły obserwację aktywności, koncentracji  uwagi i postępów, jakie poczyniły ich pociechy od początku roku szkolnego.

 

Galeria zdjęć

Zajęcia otwarte w klasie II a

Dnia 3 kwietnia 2017r. w klasie II a odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Przeprowadziła je wychowawczyni Iwona Bryła. Temat zajęć brzmiał: „Książka naszym przyjacielem’’. Zajęcia nawiązywały do Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony był 2 kwietnia w rocznicę urodzin H. Ch. Andersena. Uczniowie na zajęciach mieli możliwość poznać życie i twórczość tego baśniopisarza oraz obejrzeć wystawę zgromadzonych książek. Podczas pracy w grupach dzieci zaprezentowały niektóre z baśni H. Ch. Andersena. O korzyściach płynących z czytania książek opowiedziała dzieciom pani bibliotekarka Małgorzata Gozdur. Uczniowie chętnie wypowiadali się się na temat swoich ulubionych książek. Zaprezentowali również przed rodzicami swoje umiejętności muzyczne. Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze.

 

 

Galeria zdjęć

Zajęcia otwarte z matematyki w klasie IVa

 Dnia 10 lutego 2017r odbyły się zajęcia otwarte z matematyki w klasie IVa .

Temat: „Porównywanie ułamków zwykłych o jednakowych licznikach lub mianownikach”.

Zajęcia przeprowadziła pani Tatiana Paradowska-Kaca.

Uczniowie pracowali indywidualnie oraz w grupach. Korzystając z kart pracy, konkretnych przykładów oraz ćwiczeń interaktywnych poprzez zastosowanie odpowiednich metod aktywizujących uczniowie samodzielnie formułowali definicje dotyczące porównywania ułamków. Zespół klasowy wykazał się dużą aktywnością i zaangażowaniem na zajęciach. Rodzice uczniów mogli obserwować pracę, umiejętności, pomysłowość i kreatywność swoich dzieci na lekcji matematyki. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze. Przybyli rodzice z zadowoleniem wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych zajęciach otwartych z udziałem ich dzieci.

 

 Galeria zdjęć

Zajęcia otwarte z przyrody w klasie Vc

Zajęcia otwarte z przyrody

02.02.2017 odbyła się w kl.5c lekcja otwarta z udziałem rodziców ,,Po co jemy i pijemy?” Uczniowie obejrzeli prezentację na temat ,,Jak się zdrowo odżywiać?’’- z uwzględnieniem zasad piramidy pokarmowej. Pracując w grupach poznali składniki odżywcze i ich znaczenie dla organizmów, przyczyny i skutki niewłaściwego żywienia, etapy trawienia pokarmu oraz rolę ślinianek, wątroby, trzustki. Najbardziej podobały im się przeprowadzane eksperymenty dotyczące wykrywania cukrów, białek, tłuszczów.

W osiągnięciu celów lekcji pomogły uczniom środki dydaktyczne: prezentacja multimedialna, piramida zdrowia, tors człowieka, plansze dydaktyczne, nasiona słonecznika, owoce, skrobia, jodyna.

Lekcję prowadziła nauczycielka przyrody – Anna Stępnik.

 

Galeria zdjęć

Zajęcia w klasie IIc

Dnia 12 stycznia 2017 r. takie zajęcia odbyły się w klasie II c. Przeprowadziła je wychowawczyni klasy Anna Morgaś. Temat zajęć brzmiał : ,, Jak zmieniają się pory roku?”.

Uczniowie pracowali w grupach. Każda grupa w ciekawy sposób przedstawiła zmiany zachodzące w przyrodzie w poszczególnych porach roku. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak to się dzieje, że pory roku się zmieniają. Mieli możliwość wypowiedzenia się na temat pory roku, którą lubią najbardziej. Zaprezentowali przed  rodzicami swoje umiejętności muzyczne, zaś  ćwiczenia ortograficzne utrwaliły pisownię trudnych wyrazów.

Zajęcia upłynęły w miłej i przyjaznej atmosferze, a rodzice mieli możliwość obejrzenia jak  ich dzieci uczą się i bawią w szkole podczas zajęć edukacyjnych.

 

 

Galeria zdjęć

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )