Zapraszamy do odwiedzenia stronki zuchowej

     http://7-srodowiskowa.blogspot.com/

Trochę o życiu XVI Drużyny Harcerskiej

„Harcerzem być - to wcale nie wada,

 Harcerzem być - każdemu wypada,(…)

Harcerzem być- to innym pomagać”

  

Przy  naszej szkole od wielu już lat działa drużyna harcerska. Obecnie liczy ona 16 członków, ale ciągle się rozwija i przyjmuje do swojego grona kandydatów na harcerzy. Drużyna wchodzi w skład Hufca ZHP im. Bohaterów Chotczy w Lipsku i bierze czynny udział w życiu szkoły i środowiska lokalnego. W tym roku szkolnym, w dniach 10-11 listopada uczestniczyliśmy w rajdzie „Szlakiem Bohaterów Ziemi Lipskiej”, zorganizowanym z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Zadaniem  przedrajdowym  każdej z drużyn, było  przygotowanie informacji  na temat bohatera narodowego, związanego z naszym regionem i  zaprezentowanie go  innym harcerzom. XVI- tka przedstawiła sylwetkę patrona naszej szkoły, Antoniego Gustawa Bema. Dla nas, to bohater najbliższy sercu, cieszymy się więc, że teraz poznają go bliżej także inne środowiska harcerskie. W dniu 11 listopada wzięliśmy udział w uroczystościach patriotycznych, poświęconym 180 rocznicy Bitwy Lipskiej oraz 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Kolejnym przedsięwzięciem  z naszym udziałem, była coroczna akcja mikołajkowa „Dajmy Dzieciom Uśmiech” Po raz kolejny pakowaliśmy paczki dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hucie, z  Domu Dziecka w Siennie oraz dla niepełnosprawnych i chorych dzieci z terenu całego  powiatu lipskiego, a następnie pomagaliśmy Mikołajowi w ich rozdawaniu.  Znowu udowodniliśmy, że na naszą pomoc zawsze można liczyć.

W dniu 17 grudnia przekazywaliśmy wraz z innymi harcerzami do kościoła w Lipsku, „Betlejemskie Światełko Pokoju”. Teraz przygotowujemy się do 20 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który już na początku stycznia.

Tymczasem przed nami jeszcze najpiękniejsze ze świąt –Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym chcemy wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia.  Niech te Święta będą pełne radości, miłości i przyjaźni, niech upłyną w ciepłej rodzinnej atmosferze. W Nowym Roku życzymy wielu  wspaniałych i ciekawych przygód.

 

 

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ                                                                                     

Harcerze z XVI DH

i drużynowa - dh podharcmistrz Małgorzata Łata

 

 Akcja Mikołajkowa.

 

 

Akcja_Miko__ajkowa__2_

 

Akcja_Miko__ajkowa__4_

 

Akcja_Miko__ajkowa__5_

 

Akcja_Miko__ajkowa__3_

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )