Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klasy 3a przygotowali dla swoich młodszych kolegów wystawę lapbooków. Są to własnoręcznie przygotowane książki, z mnóstwem sekretów i mobilnych elementów, które skrywają ważne wiadomości z określonego tematu. Właśnie te interaktywne elementy są bardzo atrakcyjne. Sprawiają, że nauka staje się ciekawsza, pełna niespodzianek, zagadek.     

     Tworzenie takiej niezwykłej książki pozwala na poszerzenie wiadomości, zachęca do szukania ciekawych informacji, a także umożliwia i ułatwia dzielenie się tym co ciekawe.

    Trzecioklasiści z dumą prezentowali swoje małe dzieła. Lapbooki prezentowały wiedze z różnych dziedzin. Były lapbooki o roślinach uprawianych w polu, o lesie, Grenlandii, Polsce, o tradycjach Bożego Narodzenia, gramatyczne, ortograficzne i matematyczne.  Oglądający wystawę wyrazili swój zachwyt patrząc na lapbooki. Wystawę obejrzały panie dyrektor oraz nauczyciele, którzy również wysoko ocenili estetykę i zawartość tematyczną prezentowanych lapbooków.

     Wystawa była ostatnim etapem w realizowanej innowacji „Nauka z lapbooka”.

Halina Czerwonka

Galeria zdjęć

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )