Szkolny Wolontariat działa przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Antoniego Gustawa Bema w Lipsku. Tworzą go chętni i pracowici uczniowie naszej szkoły.  Mieści się ona w dużym, jasnym i zadbanym budynku. Wszyscy czują się w niej bezpiecznie.  Każdy wolny czas spędzają pożytecznie. W działalności prym wiodą dziewczęta. One ciągle mają ciekawe i bogate pomysły. Wolontariusze angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Co roku udają się na cmentarz w celu porządkowania zapomnianych grobów zmarłych. Współpracowali z Fundacją „Serce – Na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom”. Przeprowadzają akcję na terenie szkoły: „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” polegającą na zbieraniu słodyczy, odzieży, zabawek, itp. Zebrane rzeczy przekazują  najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej szkoły i szpitala w Lipsku. Biorą udział w Świątecznych Zbiórkach Żywności. Rozprowadzają  pomoce naukowe, biorąc udział w akcji: „Pomóż i Ty”. Co roku udzielają się w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Pomagają w organizacji cyklicznej akcji mikołajkowej „Dajmy Dzieciom Uśmiech”, przeznaczonej dla dzieci z Domu Dziecka w Siennie i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hucie oraz dzieci z terenu powiatu lipskiego.

W każdym roku gromadzą żywność i akcesoria dla bezdomnych zwierząt w schroniskach w Radomiu i Puławach. Często zbierają zabawki, które przed Dniem Dziecka zanoszone są na Oddział Dziecięcy do lipskiego szpitala. Wolontariusze odwiedzają Dom Pomocy Społecznej w Lipsku. Udają się tam z przedstawieniami bożonarodzeniowymi i wielkanocnymi. Rozmawiają z mieszkańcami domu i spędzają z nimi czas. Ochoczo działają również przy Kościele pw. „Świętej Trójcy” w Lipsku angażując się w każdą pomoc.

Dzieci każdą wolną chwilę dają innym, ważnym i potrzebnym. Dzielą się wielkim sercem. Wiedzą, że warto pomagać innym i nie oczekują zapłaty. Wolny czas staje się dla nich dobrodziejstwem.

Czasem , w którym rozwija się i kształtuje ich osobowość. Mądre wykorzystywanie czasu wolnego u nich teraz zaowocuje w przyszłości.    

 

W najbliższych planach Wolontariuszy jest:

 - współpraca z Centrum Wolontariatu w Radomiu;

 - kontynuacja cyklicznych działań;

 - angażowanie się w nowe formy pomocy potrzebującym.

 

 

 

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )