5 czerwca 2019 r. w naszej szkole po raz czternasty odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Był on przeznaczony dla uczniów klas 1-3 z gminy Lipsko. Zadaniem klas pierwszych i drugich było wykonać pracę plastyczna na temat „Zwierzęta pod ochroną występujące w Polsce”. Uczniowie musieli zapoznać się jakie to zwierzęta są chronione w naszym kraju, a następnie na zajęciach wykonać pracę plastyczną o tej tematyce dowolną techniką.

W konkursie wiedzowym wzięli udział uczniowie klas trzecich w PSP w Krępie Kościelnej, PSP w Woli Soleckiej i PSP Lipsko.

Konkurs składał się z dwóch części, pisemnej i ustnej.

W części pisemnej uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 zadań.

Głównymi celami zmagań konkursowych było propagowanie wiedzy przyrodniczej, kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego, dostrzeganie zależności między człowiekiem, a otaczającą go naturą, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz wskazanie skutecznych sposobów ochrony przyrody.

Po napisaniu tekstu dzieci posiliły się i udały na krótki odpoczynek na salę zabaw.

W tym czasie komisja konkursowa w składzie: p. Iwona Rychter- Przedstawiciel Centrum Ekologii przy LCK w Lipsku, p. Monika Młynek- nauczyciel przyrody w PSP w Lipsku i wybrana losowo p. Barbara Łyjak- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej PSP w Woli Soleckiej sprawdzała testy komisyjne.

 

Po sprawdzeniu prac i policzeniu punktów komisja przyznała następujące miejsca dla szkół:

I miejsce PSP w Lipsku- opiekun p. Halina Czerwonka. Skład drużyny: Natalia Grabska, Karolina Kowalczyk, Tymoteusz Walczyk-  155 pkt.

II miejsce PSP w Woli Soleckiej. Opiekun p. Małgorzata Karolik. Skład drużyny: Paulina Gawlik, Martyna Stempień, Bartosz Włoszczak- 116,5 pkt.

III miejsce PSP w Woli Soleckiej. Opiekun p. Barbara Łyjak. Skład drużyny: Oliwier Korczak, Bartosz Lackowski, Filip Mróz- 80,5 pkt.

 

W drugim etapie wzięli udział uczniowie z każdej drużyny, którzy zdobyli największą liczbę punktów w teście. Przystąpili do części ustnej w której mieli do wyboru po 15 pytań za 1, 2 lub 3 punkty w zależności od stopnia trudności. W tej części najwięcej punktów zdobył Tymoteusz Walczyk z PSP w Lipsku i on został Mistrzem XIV Gminnego Konkursu Ekologicznego „Mały Przyjaciel Przyrody”.

Następnie wszyscy uczestnicy wraz  z opiekunami udali się na salę gimnastyczną, gdzie obejrzeli przedstawienie o treści ekologicznej, w wykonaniu uczniów klasy II a, naszej szkoły autorstwa p. Agnieszki Rondudy. Po obejrzeniu nastąpiła część oficjalna, czyli ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko i Radę Rodziców naszej placówki.

Spośród kilkudziesięciu prac plastycznych wykonanych przez pierwszo i drugoklasistów Komisja Konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce- Maja Ulidowska –kl. I PSP w Długowoli, Ola Kiełbiowska –kl. I c PSP w Lipsku

II miejsce- Hubert Niebrzydowski- kl. II a PSP w Lipsku, Aleksander Serafin- kl. II c PSP w Lipsku

III miejsce- Wojciech Seweryn- kl. II PSP w Krępie Kościelnej, Antoni Szczeblewski- kl. I b PSP w Lipsku.

 

Przyznała również 5 wyróżnień. Otrzymali je:

Zuzanna Siwierska-kl II PSP w Długowoli

Miłosz Chyła- kl. II a PSP w Lipsku

Róża Kowalczyk- PSP w Woli Soleckiej

Julita Mąka- kl. II PSP w Krepie Kościelnej

Zuzanna Studniarz – kl. II b PSP w Lipsku.

Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe.

 

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: p. Edyta Włodek i p. Teresa Dębska.

 

Galeria zdjęć

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )